SZKOLENIE DLA PRZEWODNIKÓW GÓRSKICH W PPN

W tym roku braliśmy udział w szkoleniu dla przewodników zorganizowanym przez Pieniński Park Narodowy wraz z przewodnikami z innych oddziałów. Tematem wiodącym tegorocznego szkolenia była „Geologia Pienin”.

Prowadzącym szkolenie był dr inż. Michał Krobicki z AGH w Krakowie. Szkolenie rozpoczęło się wykładem w Krościenku (siedziba PPN), wprowadzeniem do geologii pienińskiego pasa skałkowego – budowa geologiczna i paleogeografia oceanu pienińskiego na tle paleogeografii światowej pogranicza jury/kredy (ok. 140 mln lat temu). Następnie udaliśmy się autokarem na zajęcia terenowe do:

1.Czorsztyn (zamek):

Gdzie mieliśmy możliwość omówienia profilu utworów jury i najniższej kredy tzw...

Czytaj więcej

Szkolenie dla przewodników górskich w PPN

10 maja nieliczna grupa z naszego koła, wspólnie z  przewodnikami z Nowego Sącza, uczestniczyła w szkoleniu w Pienińskim Parku Narodowym.

 Tematyką tegorocznego szkolenia był zbiornik czorsztyński w krajobrazie Pienin.
W programie spotkania była prelekcja z pokazem przeźroczy i zajęcia terenowe na trasie Niedzica (kościół) – Cisówka – Niedzica(zapora).

Szkolenie zakończy test z omawianej tematyki i wiedzy ogólnej dotyczącej Pienin.

Czytaj więcej

GALERIA: Wycieczka szkoleniowa „Szlakiem operacji limanowsko-łapanowskiej”

 

Czytaj więcej

Wycieczka szkoleniowa do doliny Łopusznej

Kolejną wycieczkę – tym razem szkoleniową – Oddział PTTK zorganizował do doliny Łopusznej w Gorcach. Początkowo trasa wiodła ścieżką Seweryna Goszczyńskiego, poety okresu romantyzmu, który jako pierwszy odkrył Gorce dla polskiej literatury.

Po drodze mijaliśmy osobliwości przyrody nieożywionej jak: osuwiskowy Stawek Pucołowski, czy wychodnie skalne pod kulminacją Wyszniej. Z polany Jankówki podziwialiśmy panoramę południowych stoków Gorców w pełnej krasie szaty jesiennej.

Druga część...

Czytaj więcej