JESIENNE ZEBRANIE KOŁA PRZEWODNIKÓW 28 listopada 2019 r.

Kol. i Kol.
Zapraszam na jesienne zebranie Koła Przewodników w dniu 28 listopada 2019 r o godz. 16.00 (czwartek) w  siedzibie Oddziału PTTK, ul. M. B. Bolesnej 10.
Celem spotkania będzie podsumowanie sezonu turystycznego 2019 oraz sprawy bieżące Koła i Oddziału.
Plan szczegółowy przesłałem na indywidualne adresy mail-owe.
Ze względu na ważność problematyki zebrania liczę na niezawodne przybycie.

St. Szewczyk

Czytaj więcej

SZKOLENIE DLA PRZEWODNIKÓW GÓRSKICH W PPN

W tym roku braliśmy udział w szkoleniu dla przewodników zorganizowanym przez Pieniński Park Narodowy wraz z przewodnikami z innych oddziałów. Tematem wiodącym tegorocznego szkolenia była „Geologia Pienin”.

Prowadzącym szkolenie był dr inż. Michał Krobicki z AGH w Krakowie. Szkolenie rozpoczęło się wykładem w Krościenku (siedziba PPN), wprowadzeniem do geologii pienińskiego pasa skałkowego – budowa geologiczna i paleogeografia oceanu pienińskiego na tle paleogeografii światowej pogranicza jury/kredy (ok. 140 mln lat temu). Następnie udaliśmy się autokarem na zajęcia terenowe do:

1.Czorsztyn (zamek):

Gdzie mieliśmy możliwość omówienia profilu utworów jury i najniższej kredy tzw...

Czytaj więcej

5O LAT KOŁA PRZEWODNICKIEGO W LIMANOWEJ

      W przyszłym roku – 2020 – Koło Przewodników PTTK naszego Oddziału osiągnie dostojny wiek: 50 lat działalności. Trudno taki piękny jubileusz zlekceważyć lub skazać na zapomnienie, dlatego też pojawił się pomysł, by jakoś to wydarzenie zaakcentować. Pierwszym krokiem w tym kierunku niech będzie spotkanie organizacyjne – dn. 24 kwietnia br. o godz. 16.00 w siedzibie Oddziału (Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 10).

     Na to spotkanie, w imieniu Zarządu Oddziału, zapraszam wszystkich zainteresowanych: aktualnych i byłych członków Koła Przewodnickiego, innych członków a także sympatyków naszego Oddziału. Porozmawiamy i pewnie coś sensownego ustalimy.

     Dziękuję tym wszystkim, którzy w tym dniu znajdą trochę czasu, by pomóc nam w tym szcze...

Czytaj więcej

12 MAŁOPOLSKIE OBCHODY MIEDZYNARODOWEGO DNIA PRZEWODNIKA

W tym roku uroczysta Gala Małopolskich Obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego odbyła się w Hotelu „Wolski” w Przegorzałach.
Zasłużonym dla turystyki, odznaki i dyplomy wręczył Tomasz Urynowicz – wicemarszałek Małopolski.
Uroczystość uświetnił występ artystki Piwnicy pod Baranami Kamili Klimczak z zespołem. W pobliżu Hotelu można było podziwiać Willę Baszta i zwiedzić Zamek w Przegorzałach. Jedną z jego atrakcji jest taras z miejscem widokowym na dolinę Wisły i Beskidy.

Stanisław Szewczyk

Czytaj więcej

KURS NA UPRAWNIENIA PRZEWODNIKA GÓRSKIEGO BESKIDZKIEGO

Zachęcam młodych uczestników naszych wieloletnich wędrówek po Beskidach do udziału w kursie.

Czytaj więcej