Kurs na uprawnienia Przewodnika Górskiego Beskidzkiego III klasy

Zarząd Oddziału PTTK Ziemi Limanowskiej w Limanowej informuje o możliwości wzięcia udziału w kursie na uprawnienia Przewodnika Górskiego Beskidzkiego III klasy. Bliższe informacje poniżej.

Czytaj więcej

Wiosenne zebranie Koła Przewodników

12 kwietnia 2018 r.

Czytaj więcej

WALNE ZEBRANIE Koła Przewodników Górskich O/PTTK w Limanowej

Zdj.

Czytaj więcej

Zebranie Koła Przewodników

DSC_0185

Zapraszam Kol. i Kol. Na jesienne zebranie Koła Przewodników w dniu 24 listopada o godz. 16.00 w nowej siedzibie Oddziału PTTK, ul. M. B. Bolesnej 10 (wejście od podwórka w prawo po schodach na I piętro).

Celem spotkania będzie podsumowanie sezonu turystycznego 2016 oraz sprawy bieżące Koła i Oddziału.

Plan szczegółowy przedstawia się następująco:
1.Realizacja planu w 2016 r.
2.Wstępne zamierzenia w 2017 r.
3.Wymiana identyfikatora przewodnika górskiego (będziemy wypełniać wniosek- niezbędna fotografia legitymacyjna 3X4 cm i nr. legitymacji przewodnickiej)
4.Inne sprawy bieżące
5.Bieszczady 2016, połoniny i doliny – prelekcja ilustrowana.

Serdecznie zapraszam przewodników oraz członków i sympatyków naszego Koła i Oddziału.

St. Szewczyk

 

Czytaj więcej

Bieszczady – szkolenie dla przewodników beskidzkich

B (14)

W dniach 16–17.04.2016r czteroosobowa grupa naszego koła przewodnickiego wzięła udział w szkoleniu podstawowym dla przewodników ubiegających się o licencję Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Blisko 8 – godzinne zajęcia, zakończone testem, odbyły się w Ośrodku Naukowo Dydaktycznym BdPN w Ustrzykach Dolnych. Program szkolenia obejmował pełną charakterystykę geograficzno-przyrodniczą Bieszczad, wraz z zagadnieniami ochrony i edukacji.

W drugim dniu program przewidywał pięciogodzinne zajęcia terenowe. Korzystając z możliwości, jakie nam dał własny transport i wspaniała pogoda, część praktyczną (poznawczą) poprowadziliśmy wg własnego pomysłu. Ważnymi punktami na naszej trasie były: Sanktuarium św...

Czytaj więcej