Sprawozdanie fotograficzne z wycieczki do Doliny Mięguszowieckiej w dniu 30 czerwca 2019 r.

Wycieczkę rozpoczęliśmy przy Szczyrbskim Jeziorze. Początkowo szlak wiódł „Lesom medzi Plesom a Plesom” . Jest to fragment tzw. Magistrali Tatrzańskiej prowadzącej z Dol. Młynicy do Dol. Mięguszowieckiej. Widoki na Dol. Złomisk i rejon Wysokiej, Żelazne Wrota były urzekające.
Po krótkim odpoczynku, kontynuujemy wycieczkę.  Przecinamy szlak na Rysy i Żabi Potok, nieco dalej Hińczowy Potok i docieramy pod prawie 300 m próg Wielkiego Stawu Hińczowego. Po godzinnej wspinaczce wychodzimy na Zwyżkę i po ochłodzeniu się na płacie śniegu docieramy do Stawów Mięguszowieckich.
Na zdjęciach widoczne szczyty: Grani Baszt, rejon Koprowego Wierchu, Mięguszowieckie Szczyty, Wołowiec Mięguszowiecki i Grań Popradzkiej Kopy.
W drodze powrotnej, po zejściu do Popradzkiego Stawu podchodzimy do Tatrzańskiego Cmentarza Symbolicznego. Położony w gaju limbowym na stoku Osterwy, gromadzi ok. 300 tablic upamiętniających ponad 400 miłośników gór którzy odeszli na ogół za wcześnie…

Zamieszczona galeria fotograficzna to tylko 40 zdjęć własnych i przesłanych przez uczestników a to: Józefa Michalskiego, Adriana Podkowę, Barbarę Kolarz, Piotra Gądka, który również udostępnił link do swoich wszystkich zdjęć .
Link

Wybór i układ zdjęć jest zawsze subiektywny. Jeśli więc autorzy chcą zaprezentować wszystkie swoje zdjęcia, filmy to najlepiej będzie umieścić je na wirtualnym dysku (chmurze internetowej).

Stanisław Szewczyk