DOLINA MIEGUSZOWIECKA 30 czerwca 2019 r.

Wielki Hińczowy Staw

Zarząd Oddziału PTTK Ziemi Limanowskiej oraz Koło Przewodników, zaprasza na wycieczkę do źródeł Popradu na Słowacji. Będziemy wędrować miedzy trzema dużymi stawami tatrzańskimi i podziwiać wiosnę w górach.

Dojazd: Limanowa – Stary Sącz –Piwniczna – Stara Lubowla – Podoliniec –Biała Spiska – Tatrzańska Łomnica – Stary Smokowiec – Szczyrbskie Jezioro. Powrót tą samą trasą.

Trasa piesza : Szczyrbskie Jezioro – Drygant – Popradzki Staw – Dolina Mięguszowiecka – Wielki Staw Hińczowy (1945 m n.p.m.). Zejście do schroniska nad Popradzkim Stawem – Tatrzański Cmentarz Symboliczny pod Osterwą – stacja kolejki elektrycznej „Popradzki Staw”.

Organizacja wyjazdu:

• zapisy w P.C.I.T.(Buzodrom) do 26 czerwca b.r.,
  • odpłatność 50 zł, członkowie PTTK 45 zł
  • zabieramy dokument tożsamości,
  •  wycieczka zostanie zorganizowana przy zgłoszeniu min. 45 osób,
  • wyjazd z parkingu przy LDK o godz. 7.00.

Organizator zapewnia: przejazdy, ubezpieczenie grupy, obsługę przewodnicką na trasie.

W pierwszej kolejności będą zapisywani Członkowie Oddziału PTTK w Limanowej.

Uwagi dla uczestników:

• Wycieczka odbędzie się, gdy będą dobre warunki pogodowe,
  • Do przejścia ok. 17 km przy przewyższeniu 600 m.
  •  Będzie możliwość przejścia małej pętli (10 km/150 m różnicy wysokości) –  tylko do Popradzkiego Stawu lub nawet spędzenia niedzieli nad Szczyrbskim Jeziorem (Słowackie Zakopane).
Omieg kozłowiec (Doronicum clusii)

St. Szewczyk