Relacja z XXXVI Wieczornego Złazu Turystów Górskich na Golcowie

W dniu 29 września br. odbył się XXXVI już Wieczorny Złaz Turystów Górskich na Golcowie. Pomimo, że Złaz w tym roku wypadł w sobotę – dzień wolny od pracy i nauki -uczestnicy nas nie zawiedli.

Wśród nich znalazły się drużyny:

1. „Skauci” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Zygmunta Krasińskiego w Siekierczynie
    z opiekunem, Kol. Jarosławem Nachynią,
  2. „Poszukiwacze górskich przygód” ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie z opiekunem, Kol. Jarosławem Potońcem,
  3. „Grom 2” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Limanowej
    z opiekunkami, Kol. Kol. Barbarą Strug i Krystyną Stanik,
  4. „Cichociemni” z Zespołu Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej
    z opiekunką, Kol. Elżbietą Kita,
  5. „Wędrowcy z mechanika” z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej z opiekunem, Kol. Marią Gawron.

W Złazie uczestniczyli również indywidualni turyści i członkowie Oddziału PTTK Ziemi Limanowskiej
w Limanowej.

Nie zawiedli także okoliczni mieszkańcy, którzy – jak co roku – przybyli aby uczestniczyć
w Mszy świętej, w intencji zmarłych i żyjących członków Oddziału PTTK w Limanowej oraz tutejszych mieszkańców.

Msza święta była sprawowana tradycyjnie pod kapliczką z zabytkową figurką naszej Pani Limanowskiej – Matki Boskiej Bolesnej – na prywatnym terenie Państwa Teresy i Marka Krajewskich, którzy również przygotowali ołtarz polowy i całe otoczenie stwarzając doskonałe warunki abyśmy mogli wszyscy w spokoju uczestniczyć zarówno w Mszy świętej jak i programie samego Złazu.

Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała pieczeniu kiełbasek przy wspólnym ognisku oraz  konkursom przygotowanym i przeprowadzonym przez Kol. Marię Gawron i Kol. Jerzego Jurkowskiego w atmosferze wspólnej zabawy. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy za uczestnictwo w Złazie oraz nagrody.

Wszyscy uczestnicy otrzymali  pamiątkowe znaczki.

Sponsorami Złazu byli:

– Urząd Miasta Limanowa,

– Starostwo Powiatowe w Limanowej,

– Zakłady Mięsne „Szubryt” w Chełmcu,

– FGPHU „Jackówka” w Limanowej.

Zarząd Oddziału PTTK Ziemi Limanowskiej, Komisja Młodzieżowa oraz Koło Przewodników Górskich dziękują wszystkim za udział w Złazie i serdecznie zapraszają na kolejny XXXVII Złaz, który odbędzie się we wrześniu 2019 r.

Z turystycznym pozdrowieniem
Sekretarz Zarządu Oddziału PTTK w Limanowej